İngiliz CAR dergisi yeni BMW 1 Serisi ‘nin imaj çalışmalarını yayınlarken motorlar hakkında bilgileri de sundu.

 

İngiliz CAR dergisi yeni BMW 1 Serisi ‘nin imaj çalışmalarını yayınlarken motorlar hakkında bilgileri de sundu.

Yeni Nesil BMW 1 Serisi ‘nin benzinli motor seçeneklerini 116i 136 bg, 118i 184 bg, 120i 218 bg ve 130i 272 bg motorlar oluşturuyor. M1 modelinde kullanılacak 300 beygir gücünde 3.0 litrelik çift turbo benzinli motor ise en güçlüsü olacak.

Aracın dizel seçenekleri de şöyle sıralanıyor 150 bg 118d, 184 bg 120d ve 211 bg 123d. Motor seçenekleri sadece bunlarla da kalmıyor. Hibrit ve elektrikli versiyonlar da daha sonra bu yelpazeyi daha da genişletecek. Motorlar da 6 ileri manuel ve çift kavramalı 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleri ile sunulacak.

Hatchback, coupe ve üç kapılı hatchback olmak üzere üç farklı versiyonla yollara çıkması beklenen yeni Nesil BMW 1 Serisi ‘nin 2010 ‘un son çeyreği veya 2011 başında satışa sunulması bekleniyor.

Alfa Romeo’nun yeni kompakt sınıf modeli Alfa Romeo Giulietta ‘nın tahmini fiyatı da belli oldu.

yeni alfa romeo giulietta

 

Aracın Türkiye’de ortalama 25 bin euro civarında fiyatla satılması planlanıyor. TOFA�z Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, “Bu yıl da pazar payımızı en az yüzde 15,4′de tutmak ve pazar lideri olmak istiyoruz” dedi.

Alfa Romeo Giulietta’nın uluslararası basın lansmanında gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Pandır, Tofaş’ın şu anda iki vardiya ile çalıştığını ve kapasitesinin üst sınırlarını zorladığını belirtti.

Pandır, fabrikada fazla mesai ile cumartesi günlerinde de çalışıldığını dile getirerek, şu anda fabrikada 3 vardiyaya çıkılacak kadar Türkiye otomotiv pazarının büyümediğini anlattı.

yeni alfa romeo giulietta

Tofaş olarak ilk üç ayda Avrupa’daki bitmekte olan teşvik fırsatlarını değerlendirmek için ihracata ağırlık verdiklerini ve iç pazara yeterince yönelemediklerini ifade eden Pandır, artık Avrupa’da teşviklerin bitmesiyle kendilerinin iç pazarda atağa geçme zamanlarının geldiğini ve Fiat markasıyla yılın geri kalan kısmında iç pazara daha fazla ağırlık vereceklerini kaydetti.

Ali Pandır, geçen yıl Tofaş olarak Türkiye otomotiv pazarında yüzde 15,4 pazar payına ulaştıklarını ve yılı lider olarak kapattıklarını hatırlatarak, “Bu yıl da pazar payımızı en az yüzde 15,4′de tutmak ve yine pazar lideri olmak istiyoruz. Pazarın büyüklüğüne göre bizim adet hedeflerimiz de değişiyor. Ancak bizim için önemli olan pazar liderliğimizi devam ettirebilmek” dedi.

yeni alfa romeo giulietta

“Giulietta lokomotif bir ürün olacak”

Alfa Romeo Türkiye Direktörü Arzu Çolakoğlu da, Alfa Romeo Giulietta’nın Ağustos ayında Türkiye’ye geleceğini ve satışabaşlayacaklarını bildirdi.

Çolakoğlu, Giulietta’nın 3′ü benzinli biri dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle Türkiye’ye geleceğini duyurdu.

Alfa Romeo Giulietta için Türkiye’ye özel bir fiyat için çalıştıklarını dile getiren Çolakoğlu, İtalya’da 21 bin euro civarında olan bu aracın Türkiye’de yüksek vergiler nedeniyle normalde 28 bin euroları bulabileceğini, ancak kendilerinin Alfa Romeo yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda bu aracın Türkiye’de ortalama 25 bin euro civarında satılacağını vurguladı.

yeni alfa romeo giulietta

Giulietta ile Alfa Romeo’nun Türkiye’de satışlarını binli adetlerin üzerine çıkaracağını söyleywn Çolakoğlu, “Giulietta Alfa Romeo markasını bir adım öteye taşıyacak lokomotif bir ürün olacak. Bu aracın köklü İtalyan markasının performansına büyük etkisi olacak” dedi.

Alfa Romeo Giulietta’nın Türkiye’de ilk tanıtımını öncelikle mevcut Alfa Romeo sahiplerine yapacaklarına işaret eden Çolakoğlu, uzun zamandır bu modeli bekleyen “Alfisti”lere yönelik özel çalışmaların hazırlıkları içinde olduklarını da belirtti.

Chevrolet, sevilen modeli Cruze’un konsept hatchback versiyonunu Paris otomobil fuarında tanıtacak.

2011 Cruze Hatchback

2011 Cruze Hatchback

 

Satış rakamlarını artıran ve başarılı bir görüntü çizen Chevrolet, kendisine yeni hedef olarak hatchback pazarını seçmiş olacakki en popüler modellerinden Cruze’un hatchback versiyonunun hazırlığı içine girmiş. Chevrolet’in konsept olarak hazırladığı modelini, 2011 yılında seri üretime dönüştürmesi bekleniyor.

Yeni Chevrolet Cruze Hatchback, tasarım olarak konsept bir otomobil görüntüsü çizmiyor. Mevcut modele ek olarak mavi ışık saçan farlar, LED teknolojili sis farları göze çarpıyor.

Aston Martin Rapide modelinin yeni fotoğrafları firma tarafından yayımlandı.

İlk olarak Danimarka’da test edilen Aston Martin Rapide, 500 beygir gücünde 6.0 litrelik V12 motor kullanacak. Bu motorlaaraç 0-100 km hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlarken son hızı ise 290 km/s.

Dört kapılı spor modeller arasında başlayacak büyük rekabete hazırlanan Aston Martin Rapide ‘in rakipleri ise Porsche Panamera, yeni Mercedes-Benz CLS, Audi A7 Coupe ve Lamborghini Estoque olacak.

Fiat Group’un sevilen markası İngiltere’de Chrysler altında satılacak.
lancia delta

 

İngilizler’in tutucu tavırları nedeni ile bu marka değişikliğine gidiliyor. Fiat’ın İtalyan markası olması, onun İngiltere satışlarınıolumsuz etkilemesi nedeni ile Lancia, İngiltere’de kurulmuş olan Chrysler’in altında satılacak. İtalyan üretici 2014 yılında tümAvrupa’da 1000 adet showroom açmayı hedefliyor.


2012 Chevrolet Camaro ZL1. 2011
2012 Chevrolet Camaro ZL1.
2012 Chevrolet Camaro ZL1
2012 Chevrolet Camaro ZL1
2012 Chevrolet Camaro ZL1.
Citroen 2012 yılında satışa sunacağı yeni C4 Aircross modelini tanıttı. Citroen tasarımlarıın bir devamı niteliğindeki araba markanın diğer modeli olan C4 üzerinde geliştirilmiş.
Citroen 2012Honda yaz aylarında satışa çıkartacağı yeni Civic modelini tanıttı.

2012 Honda Civic

 

Honda’nın en popüler modeli olarak tanımlayabileceğimiz Civic, 2012 yılına makyajlanarak girecek. 2012 Civic, tamponlar, ızgara ve arka farlar elden geçirilmiş. Daha klasik bir görünüme kavuşan yeni Civic, yaz aylarında satışa sunulacak. Aslında yeni Civic’i seleflerinden ayıran en önemli farkı motor yapısında olacak. Motor yelpazesi içerisinde elektirik destekli ve gazlı motorseçenekleri yer alacak.

2012 Honca Civic ile ilgili yapılan açıklamada arabanın kullanacağı dört farklı motor yapısı hakkında yüzeysel bilgiler verildi. Birincisi, 1.8 litrelik 4 silindirli benzinli seçenek. İkincisi, 2.4 litrelik 200 beygir gücündeki 230 Nm tork üretebilen 6 ileri nanuel şanzumana sahip olan seçenek.

Üçüncü motor seçeneği daha çok kesime hitap edebilmek için geliştirilen ekonomik özelliklere sahip seçenek. Performansdeğerleri açıklanmayan bu motorda 1.5 litrelik i-VTEC motor ile benzinli ve elektirik destekli olacak.

2012 Honda Civic2012 Honda Civic

 


2010 Hyundai Genesis
2010 Hyundai Genesis
2010 Hyundai Genesisişte favorim BOĞAUnicate, lüks segmentin önemli otomobili Lamborghini Murcielago üzerinde modifikasyona gitti.

 

Yeniçeri Lamborghini

Yeniçeri Lamborghini

Yeniçeri Lamborghini

 

Bu modifikasyonun bizim için en dikkat çekici özelliği ismi olsa gerek. Yeniçeri ismi ile tanıtılan modifiye Lamborghini Murcielago tamamen mat siyah görüntüsü ile bize alışık olmadığımız bir Lamborghini görüntüsü sunuyor.

Ünlü Alman modifikasyon firması MEC Design’e bağlı bir firma olan Unicate bu simsiyah Lanborghini’nin görsel tarafının yanı sıra egsoz sistemini yenilemiş ve motoru üzerinde çalışmış. Araba 6.5 litrelik V12 motoru ile 660 beygir güç üretebiliyor.

Yeniçeri Lamborghini Murcielago, önde 20 inç arka tarafata ise 21 inç jantlara sahip. Tampondaki ve yan eteklerdeki LED farlararabadaki diğer yenilikler. İç mekanında ise karbon fiber, deri ve alcantara detaylara yer verilmiş, ses sistemi iyileştirilmiş.

Reklamlar